Попіл соняшника 1 літр Органічне добриво
Як добриво не містить хлору. Добре знаходить своє застосування для сільськогосподарських культур чутливих до хлору.
Форма калію в золі міститься у вигляді поташу (вуглекислий калій), що добре розчиняється у воді.
Надає мікроорганізмам у ґрунті допомогу в процесі розкладання органічних речовин, перетворюючи їх на легкодоступні речовини.
Має властивість післядії, тривалість такого ефекту на мінеральних ґрунтах 2-2,5 року, а на торф'яних - до 4 років.
Спосіб застосування: з овочевих культур з подякою понесуть на внесення золи капустяні, томати, картопля, огірки, коренеплоди. При пересадках кімнатних рослин корисно додати 2 столові ложки золи на 1 л ґрунту для улюблених гераней, фуксій, цикламенів.
Попелю доцільно вносити при посадці саджанців плодових дерев та чагарників. Таке підживлення сприяє максимально швидкій адаптації рослин до нових умов і якнайшвидшому розвитку кореневої системи. Додають склад у кожну посадкову яму в кількості близько 1 кг, після чого змішують із землею.
Раз на 4 роки золою підгодовують дорослі дерева.Навесні склад зашпаровують у борозну, викопану по контурі приствольного кола, а зверху присипають ґрунтом. На кожне дерево достатньо вносити близько 2 кг золи.
Під городні культури золу закладають у ґрунт навесні. Її можна розсипати в міжряддях або додавати в посадкові лунки при пересадці розсади. Для весняного підживлення субстрат вносять із розрахунку 100 гр/кв. метр. Щоб томат чи перець швидше прижився на відкритому ґрунті після тепличних умов, під кожен кущ закладають 2 ст. ложки золи.
Норма внесення на 1 кв. м.:
Картопля та овочеві культури 70-100 гр.
Плодові дерева, чагарники 120-150 гр.
Суниця 100-120 гр.
Склад: фосфору Р - 6-7%, калію К-24-30%, кальцію Са-18-28%, магнію Mg-12,4%, а також містить мікроелементи (сірка, залізо, магній, бір, марганець, молібден, цинк ).
- Артикул: 20/1654